Yolları işgal edilen engelliler mağdur oluyor

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cengiz ÇOBAN İsa ALMAÇAYIR İSTANBUL 10 16 Mayıs Engelliler Haftası’nda İstanbul’da görme engelliler için yapılan “engelli takip yüzeyi” üzerine park edilen araçlar, kaldırımlardaki beton saksılar istenmeyen görüntülerin yaşanmasına neden oldu.
Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülkede 10 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası başladı. Ancak haftanın ilk gününde İstanbul sokaklarında engelli vatandaşların hayatını zorlaştıran engeller, kameralara yansıdı.

GÖRME ENGELLİ YOLUNDA ARAÇ PARK EDENLER
Görme engelliler için yol ve kaldırımlara yapılan sarı renkli “engelli takip yüzeyi” araçlar tarafından işgal edildi. Kaldırımlara koyulan beton saksılar da engelli vatandaşlara güç anlar yaşattı. 
Engellilere saygılı olunması gerektiğini söyleyen Murat Karaalioğlu, “Görme engelliler için sarı işaretli yollara araç park etmemek gerekir. Onların hayatlarını kolaylaştıracak kurlara uymamız gerekiyor.Oların daha rahat yaşamlarını sürdürmesi için elimizden geldiği kadar yardımcı olmalıyız“ dedi.
Kaldırıma araç park edilmemesini isteyen Erdem Babayiğit de “Engelliler için büyük sorun.Yola çıkmak zorunda kalıyorlar. Vatandaşların bu konuda duyarlı olması gerekiyor” diye konuştu.

 

(FOTOĞRAF)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap


Giriş Yap

CEO Gelişim ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!