Teknosa’dan ilk çeyrekte yüzde 39,4’lük büyüme

Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL, – Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, 2021 yılının ilk çeyreğinde istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü duyurdu. Yapılan açıklamada, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39,4’lük büyüme ile 1,5 milyar TL ciroya ve 2,4 milyon TL net kâra ulaşıldığı bilgilerine yer verildi. Yatırımlara devam edildiği e ticaret alanında da yüzde 80 büyüme ile 202,4 milyon TL ciroya ulaşıldığı bilgisine de yer verildi.

 “2020 YILINI REKOR PERFORMANSLA KAPATTIK”

2019 yılı ortalarında ‘Yeni Neslin Teknosa’sı adıyla başlattıkları dönüşüm programıyla ciro ve kârlılıkta istikrarlı bir büyüme yakaladıklarını belirten Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, “Pandemiye rağmen 2020 yılını rekor performansla kapattık. Bu yılın ilk çeyreğinde de bugüne kadar müşteri odaklı dönüşüm ve dijitalleşmeye yaptığımız yatırımlar sonucu başarılı bir performans elde ettik. Türkiye geneli ve il bazındaki sokağa çıkma yasakları dikkate alındığında mağazalarımız yaklaşık 23 gün kapalı olmasına rağmen güçlü büyümemizi sürdürdük. Geçen yıl başlayan evde yaşama bağlı satın alma trendi bu yılın ilk çeyreğinde de devam etti. Biz de her an, her yerde müşterilerimizin artan teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak, keyifli bir alışveriş ve kapsamlı deneyim ortamı sunmak amacıyla aksiyonlar aldık. Çalışmalarımızı yapay zekâ algoritmalarından yararlanarak, akıllı, geleceği tahmin eden veriye dayalı bir sistem ile yönetiyoruz. Veriye dayalı iş modelimiz sayesinde müşterilerimizin beklentilerini hızlı anlama ve buna uygun özel hizmet ve öneri sunma konusunda hızlı hareket edebiliyoruz. Operasyonel mükemmellik adına süreçlerimizi müşteri odaklı şekilde iyileştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“TEKNOLOJİYİ ODAĞA ALAN EŞSİZ BİR ‘PAZAR YERİ’ MODELİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

2021 yılını yatırım ve atılım yılı ilan ettiklerini vurgulayan Bülent Gürcan ise, Teknosa bünyesinde ‘pazar yeri’ oluşturulacağını duyurarak şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de sektördeki öncülüğümüzü yeni bir iş modeli ile pekiştiriyoruz. Teknosa bünyesinde, teknolojiyi odağına alan eşsiz bir ‘pazar yeri’ modelini hayata geçireceğiz. Oluşturacağımız ‘pazar yeri’ ile müşterilerimizin karşısına daha güçlü ürün yelpazesiyle çıkmayı, değişen müşteri ihtiyaçlarına en hızlı ve uygun şekilde cevap vermeyi ve hızlı büyüyen e ticareti çoklu kanal stratejimizin odağına koyarak müşterilerimize ve tüm paydaşlarımıza en iyi değeri sunmayı hedefliyoruz. Farklı, ilkleri içinde barındıran ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kapsamlı şekilde adresleyecek bir pazaryeri tasarlıyoruz. Pazaryerimiz, Teknosa’nın mağazacılık ve çevrimiçi kanallardaki mevcut güçlü yetkinliklerinin üzerine ek bir kas olarak inşa edilecek ve tüm iş hacmimizi büyütecek. 2021 yılının son çeyreğinde ‘pazar yerimizin’ ilk fazını tüketicilerimizle buluşturmayı planlıyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CEO Gelişim ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!