Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Anıtkabir’i ziyaret etti

Abone Ol
Daha Fazla
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nesrin AYDIN YALDIZ Burak TEKİN/ANKARA, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti.
Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu öncülüğündeki heyet, Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesinin önüne geldi. Bakan Kasapoğlu’nun mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Buradaki törenin ardından Bakan Kasapoğlu, Misak ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, deftere şunları yazdı:
“Aziz Atatürk,
19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığınız meş’ale, istiklâl mücadelemizin ilk adımıydı. Bu ilk adımdan 102 yıl sonra, yalnız Türkiye’nin değil, bütün insanlığın umudu olan gençlerimizle manevî huzurunuzdayız.
Bu memleketin istiklâlini hediye, istikbalini ise emanet ettiğiniz gençlerimiz, ülkesine ve miras kalan bütün değerlerine sadakatle sahip çıkıyorlar.
Tarihimizin tüm kahramanlarından devraldığımız millî mücadele ruhu; gözleri umut ve kararlılıkla parlayan genç arkadaşlarımızın gönlünde hâlâ yaşıyor, yaşamaya devam edecek.
Onların gözlerindeki ışık, bu güzel vatanın geleceğini aydınlatıyor. Bütün gayretimiz, bu ışığın daha çok parlaması için var gücümüzle onların yanında olmak, desteğimizi her zaman yanlarında hissetmelerini sağlamaktır.
Zorluklarla başa çıkmanın ne olduğunu altın harflerle yazan şanlı tarihimizden aldığımız güçle, Türkiye’nin yarınları için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz.
Bu duygularla, kalplerdeki coşku ve sevinci çoğaltacak Gençlik Haftası’nın kutlu olmasını diliyor; bağımsızlığımız ve bugünlerimiz için mücadele eden siz ve millî mücadelenin bütün kahramanlarını rahmet, hürmet ve minnetle yâd ediyorum.
Ruhunuz şâd olsun.”

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
Bakan Kasapoğlu ve heyetin Aslanlı Yol’da yürümesi
Bakan Kasapoğlu’nun mozoleye çelenk bırakması
Bakan Kasapoğlu’nun Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalaması
Detaylar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap


Giriş Yap

CEO Gelişim ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!